تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی
Cyberpunk 2077 دانلود بازی


وبلاگ محمدی پور جوینی - کم توجهی مسئولان فرهنگی شهرستان جوین به برنامه های فرهنگی
قال رسول الله صلی الله علیه وآله : اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ، کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ . هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید. اصول کافی ج2ص459 قال امیرالمؤمنین علیه السلام : وَ اعلَموا اَنَّ هذَالقُرآنَ هُوَ النّاصِحُ الَّذی لا یَغُشُّ، وَالهادِی الَّذی لایُضِلُّ ، وَالمُحَدِّثُ اَّلذی لایَکذِبُ . بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : ما جالَسَ هذَاالقُرآنَ اَحَدٌ الّا قامَ عَنهُ بِزِیادَةٍ اَو نُقصانِ؛ زِیادَةٍ فی هُدًی اَو نُفصانِ مِن عَمًی . هیچ کس با این قرآن همنشین نشد ، مگر آن که چون از نزد آن برخاست با فزونی و کاستی همراه بود؛ فزونی در هدایت، و کاستی ازکوردلی . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : مَنِ اتَّخَذَ قَولَ اللهَ دَلیلًا ، هُدِیَ اِلَی الَّتی هِیَ اَقوَم . هر کس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد ، به استوارترین راه ها هدایت می شود . نهج البلاغه خطبه 147

بازديد امروز : 8583
افراد آنلاين : 1
بازديد ديروز : 94
بازديد ماه : 8676
بازديد سال : 8582
کل بازديدها : 32590
مجموع اعضا : 1
تعداد مطالب : 61
تعداد نظرات : 58


برای ترجمه سایت روی پرچم کشور مورد نظر کلیک کنید
تماس با ما

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند : ((عزیزان من! امروز تهاجم فرهنگى با استفاده از ابزارها و فناوری‏هاى جدید ارتباطى خیلى جدى است؛ صدها وسیله و راهرو اطلاعات به سمت فکر جوان و نوجوان ما وجود دارد؛ از انواع شیوه‌هاى تلویزیونى و رادیویى و رایانه‌اى و امثال این‏ها دارند استفاده مى‌کنند و همین‌طور به صورت انبوه، افکار و شبهه‌هاى گوناگون را در آن‏ها مى‌ریزند. باید در مقابل این‏ها ایستاد. امروز نمى‌شود به همان روش‏هاى قدیمى خودمان اکتفا کنیم؛ البته که جوان نمى‌آید)) متاسفانه هنوز ما شاهد این هستیم که مسئولان فرهنگی شهرستان هیچ حرکتی در این رابطه نداشته اند. 

به نظر حقیر اگر موازی کاری از بین ادارات و دستگاههای ذیربط برداشته شود امید هست که شاهد حرکت خوبی در شهرستان باشیم. 

به چند نمونه از این موازی کاریها توجه بفرمایید. 

1- در برنامه های اوقات فراغت تابستان ، آموزش و پرورش ، سپاه و سازمان تبلیغات هر سه در یک محله کلاس تشکیل داده و تقریبا موضوعات شبیه به هم  

را در دستور کار خود دارند مثلا کلاس قرآن را هر سه برگزار می کنند یکی پول می گیرد و دیگری رایگان ثبت نام می کند یکی در تخصص او هست ولی دیگری باید دنبال مربی باشد شاید بتواند که کلاس قرآن را اداره کند یا نه.

2- با توجه به اینکه هر ساله ستاد اوقات فراغت تشکیل می شود اما شاهد آن بودیم که فقط آموزش و پرورش برنامه ریزی می کند و سرکشی ها از کلاسهای آموزش و پرورش می باشد و اختتامیه را هم با حضور دانش آموزان سازمان تبلیغات و کانونهای مساجد و آموزش و پرورش می گیرند اما باز هم یکه تازی آموزش و پرورش را شاهد بودیم که برنامه های اختتامیه را خودشان اجرا می کردند و هیچ مشورتی هم از عزیزان دیگر نمی گرفتند و آن هم دختران برنامه ها را اجرا می کردند که این هم جای بسی تاسف دارد در حضور نا محرم دختران راهنمایی که به سن تکلیف رسیده اند برنامه اجرا کنند که این با فرهنگ اسلام و تشیع منافات دارد.

و مواردی از این قبیل که مجال نوشتن نبود.

از دیگر مشکلات فرهنگی شهرستان این است که کارها را به غیر کارشناس آن می سپارند که نتیجه آن حیف و میل کردن بیت المال و بی ثمر بود آن فعالیت می باشد.

( والله اعلم ):: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : دوشنبه 3 مهر 1391
نام کاربري:
رمز عبور:
با افتخار قدرت گرفته از ثامن بلاگ
mkm1382@yahoo.com@rizeh