قال رسول الله صلی الله علیه وآله : اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ، کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ . هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید. اصول کافی ج2ص459 قال امیرالمؤمنین علیه السلام : وَ اعلَموا اَنَّ هذَالقُرآنَ هُوَ النّاصِحُ الَّذی لا یَغُشُّ، وَالهادِی الَّذی لایُضِلُّ ، وَالمُحَدِّثُ اَّلذی لایَکذِبُ . بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : ما جالَسَ هذَاالقُرآنَ اَحَدٌ الّا قامَ عَنهُ بِزِیادَةٍ اَو نُقصانِ؛ زِیادَةٍ فی هُدًی اَو نُفصانِ مِن عَمًی . هیچ کس با این قرآن همنشین نشد ، مگر آن که چون از نزد آن برخاست با فزونی و کاستی همراه بود؛ فزونی در هدایت، و کاستی ازکوردلی . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : مَنِ اتَّخَذَ قَولَ اللهَ دَلیلًا ، هُدِیَ اِلَی الَّتی هِیَ اَقوَم . هر کس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد ، به استوارترین راه ها هدایت می شود . نهج البلاغه خطبه 147

بازديد امروز : 9436
افراد آنلاين : 1
بازديد ديروز : 94
بازديد ماه : 9529
بازديد سال : 9435
کل بازديدها : 33443
مجموع اعضا : 1
تعداد مطالب : 61
تعداد نظرات : 58


برای ترجمه سایت روی پرچم کشور مورد نظر کلیک کنید
تماس با ما

محضر شریف همشهریان محترم جوینی
سلام علیکم
مسئله ای که از هر چیز باید به آن توجه داشته باشیم این است که آیا صرفا انجام و صحت عبادات مهم می باشد یا قبولی اعمال؟
امیر بیان مولی الموحین امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) می فرماید: توجه به قبولی عبادت مهمتر است از توجه به صحت عبادات.
حال چگونه است که ما عادت کرده ایم به انجام یک سری کارهای مستحب که اگر انجام ندهیم مواخذه نخواهیم شد اما در مقابل اعمال واجب را رها ساخته و مرتکب حرام می شویم.حفظ حرمت همسایه بر همسایه واجب است تا جایی که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «حُرْمَةُ الْجَارِ عَلَی الْإِنْسَانِ کَحُرْمَةِ أُمِّهِ؛ حرمت همسایه بر [عهده] انسان مانند احترام مادرش می باشد
آیا انسان اجازه دارد به مادر خود بی احترامی کند؟
آیا اجازه دارد مادر خود را آزار دهد؟
آیا اجازه دارد سر مار خود فریاد بزند؟
آیا اجاه دارد به حرف مادر خود توجه نکند؟
آیا اجازه دارد …..؟
و از این قبیل روایات و سفارشات زیاد داریم که سفارش به حفظ حریم همسایه می کنند.
آیا به غیر از این است که همسایگان مسجد هم حقوقی دارند مثل همسایه های خود انسان؟
چرا ما نسبت به حقوق همسایه گان مساجد بی تفاوت هستیم و با صدای بلند گوها و طبل و سنج ها موجبات آزار آنها را فراهم می کنیم.
و توجیهاتی از قبیل پخش مناجات ، دعا ، سخنرانی و قرائت قرآن مورد قبول نیست و از گناه بودن آزار همسایه ی مسجد کم نمی کند.
و باز پیامبر (ص) فرمود: از مومنان نیست آن که همسایه اش از آزار او در امان نباشد و هرکس به خدا و روز قیامت ایمان دارد همسایه خود را نمی آزارد.

از کلیه ی دوستان موثر در روستا ها و مساجد عاجزانه درخواست می کنم که نسبت به این امر اقدام نمایند تا مزاحمت بلند گوها و طبل های عزاداری بر طرف شود.


:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : پنجشنبه 10 مرداد 1392
نام کاربري:
رمز عبور:
با افتخار قدرت گرفته از ثامن بلاگ
mkm1382@yahoo.com@rizeh