قال رسول الله صلی الله علیه وآله : اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ، کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ . هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید. اصول کافی ج2ص459 قال امیرالمؤمنین علیه السلام : وَ اعلَموا اَنَّ هذَالقُرآنَ هُوَ النّاصِحُ الَّذی لا یَغُشُّ، وَالهادِی الَّذی لایُضِلُّ ، وَالمُحَدِّثُ اَّلذی لایَکذِبُ . بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : ما جالَسَ هذَاالقُرآنَ اَحَدٌ الّا قامَ عَنهُ بِزِیادَةٍ اَو نُقصانِ؛ زِیادَةٍ فی هُدًی اَو نُفصانِ مِن عَمًی . هیچ کس با این قرآن همنشین نشد ، مگر آن که چون از نزد آن برخاست با فزونی و کاستی همراه بود؛ فزونی در هدایت، و کاستی ازکوردلی . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : مَنِ اتَّخَذَ قَولَ اللهَ دَلیلًا ، هُدِیَ اِلَی الَّتی هِیَ اَقوَم . هر کس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد ، به استوارترین راه ها هدایت می شود . نهج البلاغه خطبه 147

بازديد امروز : 8583
افراد آنلاين : 1
بازديد ديروز : 94
بازديد ماه : 8676
بازديد سال : 8582
کل بازديدها : 32590
مجموع اعضا : 1
تعداد مطالب : 61
تعداد نظرات : 58


برای ترجمه سایت روی پرچم کشور مورد نظر کلیک کنید
تماس با ما

[جابربن يزيد جعفي از شاگردان بسيار ممتاز امام باقر عليه السلام بود كه روايت شده 90هزار حديث از آن حضرت آموخت، و هيجده سال در مدينه در حوزه درس امام باقر عليه السلام شركت نمود، و بعد با آن حضرت خداحافظي كرد و به سوي كوفه روانه شد3 طاغوت وقت كه در صدد آزار به امام باقر عليه السلام و شاگردانش بود، در كمين جابر قرار داشت تا او را به قتل برساند، اينك به داستان زير توجه كنيد:] نعمان بن بشير مي گويد: با جابر جعفي همسفر بوديم، او در مدينه با امام باقرعليه السلام خداحافظي كرد و شادمان از نزدش بيرون آمد (به سوي عراق حركت كرديم) تا روز جمعه به چاه «اُخَيرِجَه» رسيديم… هنگامي كه نماز ظهر را در آنجا خوانديم، سوار بر شتر حركت نموديم، در اين هنگام ناگاه مرد بلند قامت گندمگوني نزد جابر آمد، و نامه اي به جابر داد، جابر آن را گرفت و بوسيد:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : دوشنبه 30 بهمن 1391:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : پنجشنبه 26 بهمن 1391

این برنامه رو خودم تست کردم خیلی برنامه خوبی هست.

این نرم افزار 6 مگابایت هست.
با از کار انداختن برنامه های استارت آپ سرعت بالا آمدن ویندوز را تجربه کنید.

لینک مستقیم دانلود از وبلاگ خودم

http://www.samenblog.com/uploads/a/anees/114749.rar


:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : پنجشنبه 19 بهمن 1391
ن : محمد . م .ج
ت : چهارشنبه 11 بهمن 1391

سيره پيامبر با نگاهى به قرآن كريم 

    

عبادت پيامبر


چون پاسى از شب مىگذشت رسولخدا صلى الله عليه و آله از بستر برمىخاست و پس از گرفتن وضو و زدن مسواك و تلاوت آياتى چند از قرآن كريم، در گوشهاى به عبادت مىپرداخت و اشك مىريخت. بعضى از همسرانش كه او را به اين حال مىديدند مىگفتند: تو كه گناهى ندارى چرا اين قدر اشك مىريزى؟ مىفرمود: آيا بنده شاكر خدا نباشم؟

امّ سلمه مىگويد: شبى پيامبر در خانه من بود، نيمه شب، او را نيافتم به سراغش شتافتم، ديدم در تاريكى ايستاده،

 :: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : سه شنبه 10 بهمن 1391
 آیا می دانید چرا بعضی از مادران و دختران خیلی با هم دعوا و مشاجره دارند اما عده‌ای دیگر هیچگاه کارشان به مشاجره نمی‌کشد؟بهبود رابطه مادر و دختر مستلزم رعایت نکات کلیدی است که دسته دوم آن را به خوبی می دانند و به آن عمل می کنند،در نتیجه رابطه صمیمی تری هم با دحترانشان برقرار می کنند.
 گاهي مادران به صورت ناخودآگاه و يا آگاهانه برای جبران بعضي از محروميتها و ناكامي هاي زندگي گذشته خود، سعي مي كنند باورها و رفتارهاي خاصی را در شخصيت در حال تحول و تكوين دختران


:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : شنبه 7 بهمن 1391

روز سيزدهم ماه ربيع الاول
در اين روز، سنه 132، (عبدالله سفاح ) لباس خلافت پوشيد و مردم باوي بيعت كردند و آن روز جمعه بود، پس ‍ سوار شده بجانب مسجد رفت و بر منبر صعود كرد و ايستاده خطبه جمعه خواند، صداي مردمان بلند شد كه احياء كردي سنت رسول خدا را و از اين سخن ، كنايتي با (بني اميه ) بود، چه ايشان نشسته خطبه ميخواندند و در (اخبارالدول ) است كه در مبايعت (سفاح ) اين قدر از (بني اميه ) و جند ايشان كشته شد كه بشمار در نمي آيد و (سفاح ) امر كرد كه قبرهاي (بني اميه ) را شكافتند و مردگان ايشان را از گور در آوردند و سوزانيدند و عدد خلفاي بني عباس ، سي و هفت و مدت سلطنت ايشان پانصد و بيست و چهار سال بوده و بقتل (مستعصم ) منقرض شد دولتشان .:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : پنجشنبه 5 بهمن 1391


نام کاربري:
رمز عبور:
با افتخار قدرت گرفته از ثامن بلاگ
mkm1382@yahoo.com@rizeh