قال رسول الله صلی الله علیه وآله : اِذَا التَبَسَت عَلَیکُمُ الفِتَنُ، کَقِطَعِ الَّیلِ المُظلِمِ فَعَلَیکُم بِالقُرآنِ . هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید. اصول کافی ج2ص459 قال امیرالمؤمنین علیه السلام : وَ اعلَموا اَنَّ هذَالقُرآنَ هُوَ النّاصِحُ الَّذی لا یَغُشُّ، وَالهادِی الَّذی لایُضِلُّ ، وَالمُحَدِّثُ اَّلذی لایَکذِبُ . بدانید که این قرآن پندآموز است که خیانت نمی کند؛ وهدایت گری است که گمراه نمی سازد ؛ وسخن گویی است که دروغ نمی گوید . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : ما جالَسَ هذَاالقُرآنَ اَحَدٌ الّا قامَ عَنهُ بِزِیادَةٍ اَو نُقصانِ؛ زِیادَةٍ فی هُدًی اَو نُفصانِ مِن عَمًی . هیچ کس با این قرآن همنشین نشد ، مگر آن که چون از نزد آن برخاست با فزونی و کاستی همراه بود؛ فزونی در هدایت، و کاستی ازکوردلی . نهج البلاغه خطبه 176 قال علی علیه السلام : مَنِ اتَّخَذَ قَولَ اللهَ دَلیلًا ، هُدِیَ اِلَی الَّتی هِیَ اَقوَم . هر کس که سخن خدا را راهنمای خود بگیرد ، به استوارترین راه ها هدایت می شود . نهج البلاغه خطبه 147

بازديد امروز : 1
افراد آنلاين : 1
بازديد ديروز : 0
بازديد ماه : 28
بازديد سال : 2585
کل بازديدها : 23180
مجموع اعضا : 11
تعداد مطالب : 61
تعداد نظرات : 58


برای ترجمه سایت روی پرچم کشور مورد نظر کلیک کنید
تماس با ما
بسم الله الرحمن الرحیم
« و به نستعین انَّه خیرُ ناصر و معین»
« انَّ اللهَ یأمُرُكم أن تؤدّوا الاماناتِ الی اهلها و اذا حكمتم بین الناس ان تحكموا بالعدل إنَّ اللهَ نِعمّا یَعِظكم به إن الله كانَ سمیعاً بصیرا» (1)
«همانا خداوند فرمانتان می‌دهد كه امانت‌ها را به صاحبانشان بدهید و هرگاه میان مردم داوری كردید به عدل حكم كنید، چه نیك است آنچه كه خداوند شما را بدان پند می‌دهد، بی‌گمان خداوند شنوای بیناست»
امانتداری و رفتار عادلانه و دور از تبعیض از نشانه‌های مهم ایمان است. چنانكه خیانت به امانت، علامت نفاق است.
در حدیث آمده؛
«به ركوع و سجود طولانی افراد نگاه نكنید، بلكه به راستگویی و امانت‌داری آنان بنگرید.» (2)
معنای «عدل» این است كه هر چیز سرجای خودش قرار بگیرد، امروز اسلام، قرآن و نظام اسلامی و پست‌ها و مسؤولیت‌های نظام كه بواسطه خون هزاران شهید و معلول به دست ما رسیده بزرگترین امانت الهی است كه به حكم ایمان و عدالت‌خواهی و امانت‌داری بر ما واجب است كه از آن‌ها حفاظت و پاسداری نماییم. این امانت الهی را در جای خود و به اهلش بسپاریم و نگذاریم كه به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
لازمه تشكیل نظام و حكومت الهی سپردن مسئولیت‌ها به اهلش می‌باشد و سپردن امور به


كاردانان از مصادیق ایمان و عمل صالح شمرده شده‌است. چون هر امانتی صاحبی، و هر كس لیاقت و استعداد كار و مقامی را دارد. خداوند ما را بر این امر مهم هم فرمان داده و هم موعظه فرموده است.
آری مسئله انتخابات و انتخاب كه همیشه از ویژگی خاصی برخوردار می‌باشد، شناختن صالحان، و واگذاری امانت به آن‌هاست. كه انجام این فرمان الهی و پرداختن به این امر مهم آگاهی، هشیاری، عدالت‌خواهی، پشتكار، مقاومت و حضور امت در صحنه را، طلب می‌كند.
امیرمؤمنان علی  در این‌باره می‌فرماید؛
«فلیست تصلح الرعیه الا بصلاح الولاة و لا تصلح الولاة الا باستقامة الرعیه» (3)
«یك كشور اصلاح نمی‌شود مگر اینكه كارگزاران، زمامداران و مسئولینش صالح باشند و آن‌ها اصلاح نمی‌شوند مگر به استقامت و پشتكار مردم.»
پس انتخاب و انتخابات امتحان بزرگی برای امت در تعیین سرنوشت خویش است. كه با انتخاب افراد مؤمن، لایق، صالح، كارآمد، كاردان و خدمتگزار به كشور، امور اصلاح و باعث جلب رضایت و رحمت و پاداش نیكوی الهی خواهد گردید. و در خدمتگذاری، اعمال نیك و صالح آن‌ها، و در پاداش اخروی شریك، در غیر این‌صورت در پیشگاه الهی مسئول و به یقین در فساد و خیانت‌های روی كارآمدن افراد ناصالح و نالایق شریك خواهیم بود.
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی  می‌فرماید:
«وصیت اینجانب به ملت در حال و آینده این است كه با اراده مصمم خود به احكام اسلام و مصالح كشور، در تمام انتخابات چه انتخاب رئیس جمهور و چه انتخاب خبرگان و وكلای مجلس در صحنه باشند و افرادی كه دارای تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی كه غالباً بین متوسطین جامعه و محرومین می‌باشند و غیر منحرف از صراط مستقیم و بدون گرایش به غرب و شرق و مكتب‌های انحرافی و اشخاص تحصیل‌كرده و مطلع بر مسائل روز و سیاست‌های اسلامی را انتخاب كنند.»
- رهبر حكیم و فرزانه انقلاب هم در این رابطه می‌فرمایند:
«مهم‌ترین مسئله حضور پرشور، سالم و قوی مردم در انتخابات است. كسانی می‌توانند وارد صحنه رقابت شوند كه به اسلام و نظام اسلامی و قانون اساسی و امام معتقد باشند. افرادی باتقوا، طرفدار محرومین، مخالف عملی با فساد به‌خصوص فساد مالی و اقتصادی، توانمند، بااخلاص و عالم حضور داشته باشند.
بنابراین توجه و عمل به چند مهم وظیفه ما می‌باشد:
الف) حضور آگاهانه و مخلصانه،گسترده و جدی.
ب) عمل به وظیفه و فرمان الهی.
ج) شناساندن و آگاهی دادن به دیگران با رعایت اصول دینی، اخلاقی و اجتماعی.
د) پرهیز از فتنه‌ها، شایعه پراكنی‌ها، تنش‌ها و جنجال‌های بیهوده و صف‌شكنی و اختلاف‌افكنی.
هـ) مراقبت از افتادن به دام‌ها، نقشه‌ها، شعارهای فریبنده و دروغین منافقان و دشمنان اسلام و انقلاب و كشور.
نوشتاری كه پیش روی شما خواننده عزیز و گرامی است آموزه‌هایی است از آیات و روایات برای بهترین انتخاب (اخلاق‌انتخاباتی) و انتخاب‌بهترین (انتخاب‌اصلح). كه امیدوارم مورد رضای خداوند و توجه مصلح كل، عدالت‌گستر جهان امام زمان  و استفاده شما قرار گیرد.
قبلاً از همه‌ی عزیزانی كه اینجانب را از نظرات خود بهره‌مند نمایند تشكّر می‌كنم.

----------------------------------------------------
1-  نساء /58
2- اصول كافی 2/105
3- نهج‌البلاغه / خطبه 216
-----------------------------------------------------
منبع: http://www.gharaati.ir


:: برچسب‌ها:
ن : محمد . م .ج
ت : سه شنبه 3 اردیبهشت 1392
نام کاربري:
رمز عبور:
با افتخار قدرت گرفته از ثامن بلاگ
mkm1382@yahoo.com@rizeh